Mapa Poukaz Ala carte

Víkendový kurz jazdenia

Nechajte cválať kone do svojho života a do svojho srdca, jeden víkend vám bude stačiť! Počas nášho víkendového kurzu odhalíte nielen tajomstvá z krásneho konského sveta, ale stanú sa z vás jazdci na slovo vzatí.

Po absolvovaní nášho profesionálneho kurzu zvládnete osedlať, očistiť a uzdiť koňa, osvojíte si stehenný sed, naučíte sa ovládať koňa v kroku na voľno a naučíte sa klusať v lonži (ľahký klus). Za jeden víkend stihnete toho až až!

Cieľ kurzu:

 • naučiť úplných začiatočníkov samostatne jazdiť na koni.

Pre koho je kurz určený?

 • pre dospelých,
 • pre deti nad 10 rokov, v prípade záujmu pre mladšie dieťa je potrebné absolvovať úvodnú skúšobnú hodinu s trénerom, na základe ktorej sa rozhodne, či je možné víkendový profi balíček pre dieťa zakúpiť.

Plán víkendového kurzu:

 • Piatok:
 1. 1. tréning / 45 min. – tréning správneho sedenia na koni, ovládanie koňa v kroku (zastavovanie, otáčanie, pohýnanie koňa, vysadanie, stehenný sed (príprava na klus).
 • Sobota:
 1. 1. ošetrovanie / 60 min. (8:00 – 9:00) – vysvetlenie správneho pristupovaniu ku koňovi, uzdenie, čistenie, česanie koňa, dvíhanie nôh, čistenie kopýt, sedlanie a uzdenie koňa.
 2. 2. tréning / 45 min. /doobeda – stehenný sed, práca s koňom voľne na obvode, ovládanie koňa na kruhoch a diagonálach.
 3. 3. tréning / 45 min. / poobede – chodenie cez kavalety a základy klusania na lonži.
 4. 4. tréning / 45 min. / večer – klus na lonži a slalom pomedzi kužele.
 • Nedeľa:
 1. 1. ošetrovanie / 60 minút (8:00 – 9:00) – samostatné čistenie koní.
 2. 2. tréning / 45 min. / doobeda – zhrnutie tréningov a tréning zameraný na odstránenie nedostatkov.

Cena: 65 € Rezervácie a všetky informácie vám poskytneme na tel. č. 0905 804 370 alebo e-mailom info@bobiranc.sk.